Únor 2010

Děláme stále pokroky

10. února 2010 v 12:51 | Pet |  Obedience

Obedience nás stále baví a v současné době se snažíme Grace pozitivně motivovat pomocí hry a pamlsků. Je moc šikovná a myslím, že pokud bychom se rozhodli absolvovat OB-Z bez problémů nácvik zvládneme. Nyní se však soustředíme na cvičení mimo domov, při procházkách. Spíš než pilování jednotlivých cviků do dokonalosti je důležité psa nepřetěžovat a mít radost i z minimálního pokroku. Potom je výcvik zábavnější pro obě strany.Cvik č.1 Sedni ve skupině - 30 sekund, psovod vzdálen 5 m
Tenhle cvik Grace docela jde, i těch 30 sekund bez problémů vydrží. Jen je občas potřeba důrazněji vyslovit povel ZŮSTAŇ.
Cvik č. 2 Lehni ve skupině - 1 minuta, psovod vzdálen 5 m
Zde máme stejný problém jako u prvního cviku. 1 minuta je pro Grace docela dlouhá, ale přiznám se, že jsem to nikdy celou minutu nezkoušela. Další chyba, s kterou se nyní potýkáme je, že když se ke Grace vrátím a postavím se k ní, automaticky se vrací do základní pozice (tj. sedá si) bez povelu. Snažíme se tedy tuto chybu odbourat a docela se nám to daří.

Cvik č. 3 Normální krok, kruh + 15 kroků přímo
Chůze u nohy Grace docela baví. Je ale obtížné najít plochu, kde bychom se nebořili do sněhu. Takže chodíme pouze přímo...Cvik č. 4 Odložení psa za chůze lehni - přímý směr
Tento cvik jsme začali trénovat asi před 14 dny. Grace si lehne, i když pokračuji v chůzi dál, jen jí to trochu déle trvá. Máme však stený problém jako u cviku č. 2.

Cvik č. 5 Přivolání 20 metrů
Přivolání Grace miluje. Pokud vydrží než ujdu 20 metrů, potom se na povel radostně rozběhne ke mně.Cvik č. 6 Vyslání do čtverce (psovod jde nejdříve do čtverce)
Tento cvik začneme zkoušet až sleze sníh a bude více prostoru. Navíc si myslím, že pro pětiměsíční štěndo je docela náročný.

Cvik č. 7 Pes vezme aport od psovoda a nese jej 10 m u nohy přímým směrem
S cvikem jsme začali trénovat asi před 14 dny. Pořídili jsme dřevěnou činku, které si Grace občas vůbec nevšímá a nemá o ni zájem. Někdy je to ale úplně naopak. Když se k tomu přidá chuď do cvičení, jako dnes, je to paráda.

Cvik č. 8 Aport přes překážku - cvik končí zpětným skokem
Vzhledem k věku Grace nezatěžujeme překážkami. Aportování jsme zkoušeli jen v rámci her na zahradě. Jestli budeme tento cvik zvládat se ukáže až bude Grace větší.

Cvik č. 9 Rozlišování předmětů (předměty ve vzdálenosti 5 m)
Tento cvik je pro malou Grace ještě hodně náročný. Zkusím ho zařadit na jaře či až v létě.

Cvik č. 10 Ovladatelnost lehni, sedni (pes těsně před psovodem)
Lehni Grace trošku déle trvá a gesto se musí provést několikrát za sebou. Sedni jí jde bez problémů. Je dobré přidávat zvukové povely a postupně je odbourávat.

Co je u nás nového

10. února 2010 v 12:12 | Pet |  Aktuality
Jelikož Grace v neděli oslavila 5 měsíců, tak jsme přešli na jiné krmivo. Stále jsme věrní suchému krmivu, ale zvolili jsme kvalitnější granule First Mate Maintanance Puppy Large Breed. S přechodem jsme neměli žádné zažívací problémy a doufáme, že jí bude krmivo vyhovovat.

Zuby jsou po špičáky přezubené, nahoře zbývá ještě jeden špičák. Grace tedy už tolik nekouše věci, a tak jsme se rozhodli jí při odchodech poskytnout větší prostor celého spodního patra. Zatím to vypadá, že je rozumná, ale stejně stále čekáme čím nás jednou překvapí, až dorazíme domů.

Sníh všude, kam se podíváš...

10. února 2010 v 9:47 | Pet |  Aktuality
Stále se sype a nikoho už ten sníh moc nebaví. Když se do toho ale přidá sluníčko, je hřích nevytáhnout foťák a neudělat pár kýčovitých fotek. Navíc občas je to řáděni ve sněhu docela sranda.
Více fotografií v galerii.