Děláme stále pokroky

10. února 2010 v 12:51 | Pet |  Obedience

Obedience nás stále baví a v současné době se snažíme Grace pozitivně motivovat pomocí hry a pamlsků. Je moc šikovná a myslím, že pokud bychom se rozhodli absolvovat OB-Z bez problémů nácvik zvládneme. Nyní se však soustředíme na cvičení mimo domov, při procházkách. Spíš než pilování jednotlivých cviků do dokonalosti je důležité psa nepřetěžovat a mít radost i z minimálního pokroku. Potom je výcvik zábavnější pro obě strany.Cvik č.1 Sedni ve skupině - 30 sekund, psovod vzdálen 5 m
Tenhle cvik Grace docela jde, i těch 30 sekund bez problémů vydrží. Jen je občas potřeba důrazněji vyslovit povel ZŮSTAŇ.
Cvik č. 2 Lehni ve skupině - 1 minuta, psovod vzdálen 5 m
Zde máme stejný problém jako u prvního cviku. 1 minuta je pro Grace docela dlouhá, ale přiznám se, že jsem to nikdy celou minutu nezkoušela. Další chyba, s kterou se nyní potýkáme je, že když se ke Grace vrátím a postavím se k ní, automaticky se vrací do základní pozice (tj. sedá si) bez povelu. Snažíme se tedy tuto chybu odbourat a docela se nám to daří.

Cvik č. 3 Normální krok, kruh + 15 kroků přímo
Chůze u nohy Grace docela baví. Je ale obtížné najít plochu, kde bychom se nebořili do sněhu. Takže chodíme pouze přímo...Cvik č. 4 Odložení psa za chůze lehni - přímý směr
Tento cvik jsme začali trénovat asi před 14 dny. Grace si lehne, i když pokračuji v chůzi dál, jen jí to trochu déle trvá. Máme však stený problém jako u cviku č. 2.

Cvik č. 5 Přivolání 20 metrů
Přivolání Grace miluje. Pokud vydrží než ujdu 20 metrů, potom se na povel radostně rozběhne ke mně.Cvik č. 6 Vyslání do čtverce (psovod jde nejdříve do čtverce)
Tento cvik začneme zkoušet až sleze sníh a bude více prostoru. Navíc si myslím, že pro pětiměsíční štěndo je docela náročný.

Cvik č. 7 Pes vezme aport od psovoda a nese jej 10 m u nohy přímým směrem
S cvikem jsme začali trénovat asi před 14 dny. Pořídili jsme dřevěnou činku, které si Grace občas vůbec nevšímá a nemá o ni zájem. Někdy je to ale úplně naopak. Když se k tomu přidá chuď do cvičení, jako dnes, je to paráda.

Cvik č. 8 Aport přes překážku - cvik končí zpětným skokem
Vzhledem k věku Grace nezatěžujeme překážkami. Aportování jsme zkoušeli jen v rámci her na zahradě. Jestli budeme tento cvik zvládat se ukáže až bude Grace větší.

Cvik č. 9 Rozlišování předmětů (předměty ve vzdálenosti 5 m)
Tento cvik je pro malou Grace ještě hodně náročný. Zkusím ho zařadit na jaře či až v létě.

Cvik č. 10 Ovladatelnost lehni, sedni (pes těsně před psovodem)
Lehni Grace trošku déle trvá a gesto se musí provést několikrát za sebou. Sedni jí jde bez problémů. Je dobré přidávat zvukové povely a postupně je odbourávat.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama