Duben 2010

Grace zkouší poprvé vodu

25. dubna 2010 v 8:08 | Pet |  Aktuality


Včera jsme se byli podívat u rybníku Byřička, který je téměr po celkové obnově, která začala loni v dubnu.  Zahrnuje odbahnění nádrže a rekonstrukci hráze. Nemohli jsme odolat a zkusili jsme, jak se bude Grace líbit voda. Sice ještě neplavala, ale voda se jí podle všeho zamlouvala. Přesvědčit se o tom můžete na následujícím videu.
Nový kamarád Sean

12. dubna 2010 v 14:10 | Pet |  Aktuality
V sobotu si páníci Terrynky přivezli nové psí miminko - zlatého koliáka Seana. Už se nemůžeme dočkat, až trochu povyroste a budou si s Grace hrát s plnou vervou. Přece jen rozdíl 25 kg je dost velký, a tak musíme dávat pozor, aby se nic nepřihodilo. Grace byla ale šikovná a pochopila, že musí dávat pozor i ona.

Sean

Vítání jara, Mokrsko a Les království

8. dubna 2010 v 15:28 | Pet |  Procházky
Konečně je venku lepší počasí na pořádání různých akcí a výletů, a tak jsme 28. března zavítali společně s Terrynkou a jejími páníky na Vítání jara, akci pořádanou psím útulkem ve Smiřicích. Potkali jsme se tam i s kamarádem Merlinem, zlatým retrívrem, který je skoro stejně starý jako naše Grace. Jen škoda, že kvůli nepřízni počasí bylo všude samé bláto a nevydrželi jsme až do konce. Fotky z této akce si můžete prohlédnout zde: Vítání jara.

Velikonoce jsme se chystali prožít akčně, ale Grace bohužel začala pokulhávat, tak jsme se rozhodli se další akce chovatelské stanice Amber Bohemia, výšlapu na rozhlednu Veselý Vrch u Mokrska, nezúčastnit. Bernských salašníků a jiných psů se sešlo kolem čtyřiceti a výlet dokonce monitorovala regionální televize TV Regio. Odkazy na fotografie a různá videa lze nalézt zde: Mokrsko.

Jelikož velikonoční pondělí si dokážeme užít jinak než otevíráním dveří a následným naléváním kořalky koledníkům, vydali jsme se s Terrynkou a jejími páníčky na přehradu Les království. Obě holčičky si výlet užily po svém. Terrka hlídala své stádečko a Grace musela všechno kolem důkladně prozkoumat.