Grace

25. července 2010 v 9:32 | Pet |  Ballistera Valeross Bohemia (Grace)

* 7.9.2009

Otec: Gigantic Queen Elsa

Matka: Felina Queen Elsa

Bonitační kód: 525 AHS 6p5 B0

Průměr AOD předků: 9,8

Zkoušky OBZ, OB1, ZZO, ZOP, BH, CT zkoušky


Ballistera Valeross Bohemia neboli Grace je fenka bernského salašnického psa. Narodila se 7.9.2009 jako jediná holčička z pěti štěňátek. Svým čtyř bráškům dávala už od počátku hodně zabrat. Vážila totiž ze všech nejvíc, měla největší přírůstky a na brášky si hodně dovolovala. V devíti týdnech, kdy jsme si ji přivezli domů vážila neuvěřitelných 10 kg. Dlouhou cestu zvládla na jedničku stejně jako první noc v novém domově. Je to velice sebevědomé štěňátko, které se ničeho nezalekne. A když se jí něco nezdá, neváhá a jde to prozkoumat. Je velice učenlivá a s žádným z povelů nemá problém. Nejraději je, když může ležet venku a kousat klacek nebo vyvádět nějaké lumpárny. Zároveň je ale hodně společenská. Větší množství lidí ji vůbec neuvádí do rozpaků, spíše naopak si to užívá.

V současné době se věnujeme především výcviku obedience a v létě 2011 jsme se zúčastnili výcvikového tábora obedience ve Dvoře Králové nad Labem pod vedením Lady Richterové. V říjnu roku 2011 jsme splnili naši první zkoušku obedience v kategorii OB-Z a v dubnu 2012 jsme se posunuli do kategorie OB1 a na závodech ve Dvoře Králové jsme se umístili na krásném třetím místě. Grace se tak stala prvním berňákem v republice, který má splněnou zkoušku OB1. Nejen díky tomu se Grace objevila v srpnovém vydání časopisu Pes přítel člověka. Na podzim roku 2012 Grace složila canisterapeutické zkoužky dle sdružení Aura Canis a dále zkoušky ZOP a ZZO, oboje na známku výborně.

Co se týče výstavní kariéry, tak ta pro nás není prioritou a na výstavách se ukazujeme jen výjimečně. Ohodnocení zatím máme z národní výstavy v Olomouci, kde jsme ve třídě mladých získali ocenění VD a z klubové výstavy v Zárybničné Lhotě u Tábora, kde jsme ve třídě otevřené v konkurenci 65ti fen získali známku V.

Na podzimní bonitaci v Mladé Boleslavi byla Grace uchovněna a získala krásný bonitační kód 525 AHS 6p5 B0.K hlavním přednostem naší fenky ale patří předci s výbornou vitalitou a proto má Grace předpoklad pevného zdraví. To bylo také hlavní stanovisko pro výběr naší holčičky.

Tatínek pochází z chovatelské stanice Eldegi, kde byla Grace odchována. Jeho jméno je Gigantic Queen Elsa a jak naznačuje je to pěkný drobek. Je úspěšný na výstavách u nás i v zahraničí. Bohužel v květnu 2009 Ganty prodělal operaci torze žaludku a v únoru 2010 ho nečekaně skolil těžký zánět střev.
Ganty
Maminkou se stala Felina Queen Elsa z CH Valeross Bohemia. Je sice drobnější konstituce, ale zato má moc pěkně tvarovanou hlavu a milý výraz.
Felina


Rodokmen i AOD (věky úmrtí) jejích předků si můžete prohlédnout zde:
rodokmen
 


Komentáře

1 ballisteravb ballisteravb | 27. října 2011 v 15:40 | Reagovat

ARIELA Bakaon             AOD 13
ULARA van´t Pachthof      AOD 9
OTHELLO vom Lenzgraben    AOD 8
ABMRA z Milešovské salaše AOD 11
ZUKAYO Van 't Pachthof    AOD 9
GIGANTIC Queen Elsa       AOD 3,9 (těžký zánět střev)

2 ballisteravb ballisteravb | 17. února 2013 v 10:03 | Reagovat

AIDA Queen Elsa AOD 11
BABY Queen Elsa AOD 9,3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama