Říjen 2010

Obedience na útulku ve Smiřicích

18. října 2010 v 9:42 | Pet |  Obedience
Obedience nás stále drží, jen už delší dobu nebyl vidět žádný pokrok kupředu, a tak jsme začali hledat někoho, kdo by nám s výcvikem pomohl. Nejprve jsme se byli podívat na cvičáku v Probluzi, ale tam s touto disciplínou nemá nikdo zkušenost a kromě toho, že by si Grace zvykla pracovat ve větší společnosti psů, by nám cvičení v obedienci moc nepomohlo. Avšak pomoc jsme našli na útulku ve Smiřicích, kde se o pejsky stará Edita Labíková, která se mimo jiné úspěšně věnuje záhranařině.

Přinášíme tedy první fotografie z výcviku. Nyní se soustředíme především na zrychlené provádění všech cviků, což má za následek rozpohybování psa a motivaci hrou. Dále se věnujeme chůzi u nohy a základní ovladatelnosti. Také pracujeme na provádění očního kontaktu a pochopení cesty k odměně přes aport.
chůze u nohy
trocha teorie

Edita
Grace s mícou

Další hromadný výlet, tentokrát na zříceninu hradu Potštejn

9. října 2010 v 8:19 | Pet |  Procházky
Minulý víkend se po dlouhé době udělalo hezké počasí, a tak jsme konečně mohli podniknout výlet na hrad Potštejn. Tentokrát se k nám přidali kromě jorkšíra Playboye ještě fenka borderky Jessie a čtyřměsíční hovawartka Angie. Procházku jsme zahájili u cukrárny v Potštejně a pokračovali jsme proti proudu Divoké Orlice lipovou alejí. Poté se před námi rozprostřelo údolí Boháňky, kde nás a naše čtyřnohé kamarády čekalo milé překvapení v podobě obrovského a chundelatého landseera. Nakonec jsme vystoupali až ke zřícenině hradu, kde jsme si dali malé občerstvení a pochlubili se dovednostmi našich psů.
Grace
Grace s landserem
téměř všichni účastníci výletu


Angie, Jessie, Grace a Playboy
Grace
psiska

Přidány fotografie z dovolené

3. října 2010 v 22:12 | Pet |  Aktuality
Nově si můžete prohlédnout fotografie z letní dovolené, kterou jsme strávili na Karlštejnsku, poblíž Boleveckých rybníků u Plzně a na Šumavě.

Fotografie naleznete v galerii zde.