Říjen 2011

Bonitace - Mladá Boleslav, 22.10.2011

27. října 2011 v 15:05 | Pet |  Aktuality

Naše fenka Grace, oficiálním jménem Ballistera Valeross Bohemia

byla dne 22.října 2011 uchovněna a získala krásný bonitační kód

525 AHS 6p5 B0.Klubová výstava - Zárybničná Lhota u Tábora, 1.10.2011

27. října 2011 v 14:32 | Pet |  Výstavy
První říjnový den jsme se vydali do krásného prostředí autokempu Knížecí Rybník v Zárybničné Lhotě u Tábora na klubovou výstavu. Naše očekávání nebylo nijak veliké. Důvody byly rovnou tři - zaprvé konkurence v podobě 65ti přihlášených fen v otevřené tříde, druhým důvodem bylo posuzování vážené švýcarské rozhodčí Lisbeth Mach a aby toho nebylo málo, tak Grace byla jednou z nejmladších přihlášených fen v naší tříde.

Jaké bylo překvapení, když stewardka volala do kruhu majitele se psy, kteří dostali známku V a my byli mezi nimi. Nakonec jsme se sice neumístili na prvních pozicích, ale známka V z klubové výstavy je pro nás i tak ohromným úspěchem.

Grace obdržela velmi podrobný posudek:
dva roky stará fena dobrého formátu, samičí výraz, vynikající základní barva, trochu více bílé barvy na končetinách, stále neukončený vývoj, výborná povaha, jemnější kostra, dlouhý krk, hlava je v poměru k tělu menší, velké uši, barva oka standardní, vysoko nesený ocas za pohybu.


Naše první zkoušky obedience - kategorie OBZ

10. října 2011 v 22:32 | Pet |  Obedience
V sobotu 8.10.2011 jsme se vydali až do Kladna Rozdělova, kde se konaly zkoušky obedience. Počasí nám moc nepřálo, protože po příjezdu teploměr ukazoval jen 5°C a každou chvíli to vypadalo, že začne pršet. Doboru náladu nám ale vrátili pořadatelé, kteří byli moc milí a já se znovu ujistila, že lidé, kteří se věnují obedienci jsou prostě úžasní. Dalším milým překvapením byla místní kantýna, kde milá paní kantýnská upekla tamní vyhlášené vdolečky a na jídelníčku byl i gulášek a grilované masíčko.

Při tréninku nám vyšlo jak odložení za pochodu, tak aport přes překážku. Poté následovalo odložení ve skupině, které měla Grace v obou případech ukázkové. Pozorovala jsem na sobě ale mírnou nervozitu a asi i proto nám další cviky nevyšly tak, jak je nejlépe umíme. Hodně bodů jsme ztratily povely navíc (čtverec, nesení cizí činky, změna poloh). Nulu jsme bohužel obdrželi dvakrát a to za odložení za pochodu - zde jsem dala špatně povel pro lehnutí a Grace si pouze sedla. V tréninku mi toto nikdy neudělala a myslím si, že to bylo změnou intonace v mém hlase. Další nula byla za nešťastnou identifikaci. Dle mého názoru Grace pracovala pěkně, čmuchala, ale napachované dřívko vedle kupičky těch nenapachovaných prostě necítila. Přišlo mi, že jej steward umístil celkem daleko od kupičky nenapachovaných dřívek a taky, že se mezi spadanými lístečky stromů prostě ztratilo. Nicméně vím, že tento cvik nemáme dotažený do konce, proto musíme stále trénovat :-))

Celkový počet bodů nám ale stačil na splnění zkoušky na známku D a myslím, že na poprvé je to i tak pěkný výsledek.

Podívejte se sami, jak jsme si při zkoušce vedli. Fotografie naleznete na tomto odkazu http://bonario.rajce.idnes.cz/Zkousky_obedience_Kladno_8.10._2011/


A zde je ke shlédnutí naše video...


Petra Hottmarová (roz. Krásná)

6. října 2011 v 21:26 | Pet |  Kontakt
adresa: Meruňková 681, 50311 Hradec Králové
telefon: 777 074 264
e-mail: petra.hottmar@gmail.com